2013/14 Ders Yılı Ders Çizelgeleri ve Seçmeli Dersler

 

Sayın Veli,

 

Gelecek 2013/14 ders yılı için öngörülen ders çizelgeleri ve seçmeli dersler hakkında gerekli bilgiler aşağıdadır. Ders seçme formları, gerekli açıklamalarla birlikte öğrencilerimize elden verilmiştir.
Ders seçimi ve form doldurma konusunda Rehberlik Servisimizden ayrıca destek alınabilir. Ders seçme formlarının, en geç 6 Mayıs Pazartesi 2013 gününe kadar doldurularak sınıf öğretmenine teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Not: Ders seçme formlarını ayrıca bastırabilirsiniz. 

 

Hazırlık->9. Sınıf:

Bu seneki Hazırlık sınıfı öğrencileri, 9. Sınıfa geçtiklerinde - geniş bir yelpazede sunulan genel derslerin yanı sıra – “Müzik” veya “Resim” dersini de seçebilirler. (Haz.->9. Sınıf Ders Seçme Formu) 

 

9. Sınıf->10. Sınıf:

Bu seneki 9. sınıf öğrencileri, gelecek ders yılında da seçmeli ders olarak “Müzik” veya “Resim” dersi alabilir; ayrıca, 3. Yabancı Dil (Fransızca), Bilgisayar dersi, Kur'an-ı Kerim ile Hz. Muhammed'in Hayatı dersileri arasında da seçim yapabilirler. (9. Sınıf->10. Sınıf Ders Seçme Formu)

 

10. Sınıf->11. Sınıf:

Bu seneki 10. sınıf öğrencileri, 11. sınıfta Avusturya Olgunluk Sınavına (Matura) hazırlanmayı seçebilirler. Matura’yı düşünmeyen öğrenciler (“ohne Matura” = Matura’sız), fen ağırlıklı bir ders programı (B1) ile Tarih ve Coğrafya ağırlıklı bir seçmeli dersler grubu (B2) arasında seçim yapabilirler.
Ayrıca her iki grup da seçmeli ders olarak, 3. Yabancı dil (Fransızca), Tasarı Geometri, Bilgisayar, ek İngilizce, İngilizce (Toefl) veya Beden Eğitimi dersi alabilirler.

(10. Sınıf->11. Sınıf Ders Seçme Formu)

 

11. Sınıf->12. Sınıf:

Bu seneki 11. sınıf öğrencileri, 12. sınıfta Avusturya Olgunluk Sınavına (Matura) hazırlanmayı seçebilirler. Matura’yı düşünmeyen öğrenciler (“ohne Matura” = Matura’sız), fen ağırlıklı bir ders programı (B1) ile Matematik, Tarih ve Coğrafya ağırlıklı bir seçmeli dersler grubu (B2) arasında seçim yapabilirler.
Ayrıca her iki grup da seçmeli ders olarak, 3. Yabancı dil (Fransızca), Tasarı Geometri, Bilgisayar veya ek İngilizce dersi alabilir. Matura'yı düşünmeyen öğrenciler Beden Eğitimi dersi de alabilirler.

(11. Sınıf->12. Sınıf Ders Seçme Formu)