Okuma: "Kilometer null", Stefan Kutzenberger, 12 Nisan 2023, Saat 19:00

| 24.03.2023 | Kategori: Aktivitäten, Kütüphane

Bölünmüş Toplumumuzun Kalbine Zorlu Bir Yolculuk
Uruguay'ın sınır kasabası Santa María'daki bir pansiyonda, Avusturyalı sürgün yazar Kutzenberger aniden bir tabancanın namlusuna bakar. "Kilometer Null" böyle başlar ve okuyucuyu, isteksiz kahramanını Güney Amerika kıtasında, dünya edebiyatının derinliklerinde ve nihayet cennetin kapılarına götürecek inişli çıkışlı bir yolculuğa çıkarır.
Aynı adı taşıyan yazar Stefan Kutzenberger'den, giderek gerçek dışı hale gelen günümüzün kalbini vuran ve edebiyatın her şeyi yapabileceğini açıkça kanıtlayan yeni, coşkulu ve dokunaklı bir macera.

1971'de Linz'de (Avusturya) doğan Stefan Kutzenberger, Viyana, Buenos Aires, Lizbon ve Londra'da karşılaştırmalı edebiyat eğitimi aldı ve şu anda Viyana ve Kopenhag'da yazar, küratör ve edebiyat akademisyeni olarak yaşıyor.
Edebi çalışmaları için Alman Edebiyat Fonu ve Avusturya Kültür Bakanlığı'ndan burslar aldı. Avusturya Dışişleri Bakanlığı'nın "Uluslararası Edebiyat Diyalogları" ödülünü ve Open AI, San Francisco'da bir ödül kazandı; ayrıca Berlin Robert Bosch Vakfı'nın "Crossing Boarders" programından burs aldı.
İlk romanı Friedinger 2018'de, ikinci romanı Jokerman ise 2020'de yayımlandı. Kilometer null, gönülsüz kahraman Stefan Kutzenberger’in  üçlemesinin son ve bağımsız bölümüdür.

Kayıt