MUN Kulübü Öğrencilerimiz Viyana'da- Eylül 2022

| 04.10.2022 | Kategori: Aktivitäten

Okulumuzun MUN Kulübü'nde bulunan beş öğrencimiz, Viyana'da 13. kez düzenlenen üç günlük Model-UN konferansına katılarak, Almanca bilgilerini ve münazara becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Avusturya'nın dört bir yanından, Almanya'dan ve ilk kez Türkiye'den de konferansa katılan öğrenciler, sekiz farklı komitede, farklı ülke ve kuruluşların temsilcileri rolünde, güncel küresel sorunları tartıştılar. BM'de olduğu gibi Genel Kurul'da da kararlar hazırlandı ve oylandı.

Konferans dışındakı zamanımızı Viyana'da kültürel ve gastronomik deneyimlerle değerlendirdik. Sayısız müzenin yanı sıra Viyana Devlet Operasına ziyaret, sachertorte, gulaş ve şnitzel de programımızda yer aldı. Programımızın en özel bölümü ise UNO-City turuydu.

Konferans sırasında heyecan verici görüşmelerin yanı sıra, şehir hakkında birçok izlenim edinildi ve Avusturya şivesi kelimelerine yeni bakış açısı sağlandı, yeni temaslar da yapıldı. Sonuç olarak, öğrencilerin kesinlikle uzun süre hatırlayacağı sınıf dışında çok yönlü bir öğrenme sağlandı.

MUN Kulübü

Maria Bloder