Avusturya' nın Yeni Büyükelçisi Okulumuzu Ziyaret Etti

| 12.03.2020 | Kategori: Aktivitäten

Avusturya' nın yeni Büyükelçisi Sayın Dr. Johannes Wimmer 9 Mart 2020 Pazartesi günü eşi ile birlikte okulumuz Sankt Georg Avusturya Lisesi' ni ziyaret etti.

Graz doğumlu Dr. Johannes Wimmer, 1991 yılında Avusturya' da diplomatik göreve başladı, Şam, Yeni Delhi ve Birleşmiş Milletler New York' ta çalıştı.

Daha sonra Viyana' da Federal Dışişleri Bakanlığı' nda Uluslararası Kuruluşlar Müdür Yardımcılığı ve 2004 yılından itibaren de Londra' da Avusturya Kültür Ofisi Direktörlüğü görevini üstlendi.

2008 yılında Umman ve Yemen' den de sorumlu Suudi Arabistan Avusturya Büyükelçisi olarak dört yıl görev yaptı ve Federal Avrupa, Entegrasyon ve Dışişleri Bakanlığı, Orta, Batı ve Kuzey Avrupa Ülkeleri Müdürü oldu.

Büyükelçi olarak Ankara' da Eylül 2019' da çalışmaya başladı.

Sayın Büyükelçi ve eşine, okulumuzu ziyaretlerinde, Graz' dan eski dostu, 1969 -1971 yılları arası okulumuzda Almanca ve İngilizce öğretmeni olarak çalışmış olan Prof. Dr. Hans Jürgen Weitschacher refakat etti.

Okul Müdürü ve Kurucu Temsilcisi ile birlikte okulu, kütüphane, laboratuvarları, konferans salonu ile güzel manzaralı terası gezen misafirlerimiz bir hazırlık sınıfının öğrencileri ile görüştüler, yöneticiler tarafından kendilerine okulumuz hakkında çeşitli bilgiler de verildi.

Sayın Büyükelçi ve eşi Lazarist Topluluğu' nun davetlisi olarak katıldıkları öğle yemeğinde Sankt Georg idarecileri ile tanıştılar ve hep birlikte güzel bir sohbet yaptılar.