Avusturya Kütüphanesinde "Turrini" Dinletisi

| 23.01.2020 | Kategori: Aktivitäten, Kütüphane, Kultur

6 Aralık Cuma 2019 günü Avusturyalı iki sanatçı Dietmar Pickl (konuşmacı) ve Stefan Gferrer (müzikle eşlik eden) okulumuzda iki kez sahne aldılar.11. sınıflar için Tiyatro Salonumuzda programın biraz kısaltılmış bir versiyonu, akşam ise Avusturya Kütüphanesinde edebiyatla ilgilenen izleyicilerimiz için Peter Turrini' den 90 dakika süren “C'est la vie” dinletisi yaptılar.

Bu biyografik incelemede, tiyatro yazarı ve şair Turrini' nin hayatından ve eserlerinden oluşan küçük metinler, şiirler, günlüklerinden bölümler, mektuplarından ve konuşmalarından alıntılar yer aldı.

Silke Hassler' in bir derlemede ifade ettiği gibi, “bir sanatçının cehennem ve yenilgi veya coşku hoşnutluk duyduğu, kendisini iyi hissettiği ruhsal bir durum, depresyon, aşağılama ve mutluluk arasındaki cehennem yolculuğu”, muhtemelen Turrini' nin yazdığı en acı verici benzetme olarak görülebilir.

Akşamın sonunda, konuklar, iki sanatçı ile sohbet etme ve Dietmar Pickl' den çok eski arkadaşı olan Peter Turrini hakkında ilginç anekdotları da paylaşma fırsatı buldular.