Üniversite ve Meslekleri Tanıtmaya Devam Ediyoruz

| 26.11.2014 | Kategori: Sb_1415, Aktivitäten

“Üniversite ve Meslekleri Tanıtma Programı” kapsamında 12 D ve E sınıfı öğrencileriyle Koç Üniversitesi’ndeydik. Öğrencilerimiz görevli öğrenciler eşliğinde kampüsü gezdiler ve üniversitenin akademik olanakları, değişim programları, burslar ve yurtlar hakkında bilgi sahibi oldular, Gezinin bizleri heyecanlandıran bir diğer yanı da orada pek çok mezunumuzla karşılaşmaktı.

11. sınıf öğrencilerimizin kariyer yönelmelerine destek olmak amacıyla bir etkinlik de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan tarafından verilen “Değişen Türkiye - Değişen Meslekler” konulu konferans, öğrencilerimizin meslek seçimi konusundaki görüşlerine farklı bir boyut kazandırdı.

12. sınıftan LYS’ye hazırlanan öğrencilerimizle birlikte, Alman Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen “İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ve Köln Üniversitesi, Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Progamı” tanıtımına katıldık. Bu etkinlikte öğrencilerimiz Türk ve Alman hukuk eğitimini lisans düzeyinde entegre eden program hakkında bilgi edindiler.