Öğretmenlerimize “Türkiye’de ve Avusturya’da Yükseköğrenim Koşulları / YGS-LYS Sistemi ve Matura” Konulu Bilgilendirme Seminerleri Gerçekleştirildi

| 24.02.2012 | Kategori: Sb_1112

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi tarafından, 05/12/2011 tarihinde Türk Öğretmen ve İdarecilere “YGS-LYS Sistemi ve Matura”, 08/12/2011 tarihinde de Avusturyalı Öğretmen ve İdareciler için “Türkiye`de Yükseköğrenim Koşulları, YGS-LYS ” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Yapılan seminerde ilk olarak Türkiye`deki eğitim sistemi, YGS-LYS sınavları, puan türleri ve ilgili yükseköğretim programları hakkında bilgi verildi. Daha sonra Türkiye’de lise eğitimindeki çeşitliliklere, sınavlara hazırlık sürecinin zorluklarına değinildi.

Son olarak bu koşullardaki bir lise son sınıf öğrencisinin günlük programının örneklendirildiği bu seminerin, hem üniversiteye giriş sınavları ve hazırlık süreci hakkında bilgi edinilmesi hem de öğrencilerimizin gelecek kaygılarının ve yaşadıkları sınav stresinin daha iyi anlaşılması açısından yararlı olduğuna inanmaktayız.

Katılan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.