Yükseköğretim ve Meslek Tanıtım Fuarı'nda Üniversitelerimizi Konuk Ettik

| 06.11.2012 | Kategori: Schule, Kultur, Schüler, Besuche

Hochschulmesse in St. Georg

Öğrencilerimizin meslek seçimi ve kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla Rehberlik Servisimiz tarafından yürütülen üniversite ve meslek tanıtım etkinliklerini, bu yıl “Yükseköğretim ve Meslek Tanıtım Fuarı” şeklinde organize ettik.

1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen bu etkinliğe, öğrencilerimizin talepleri ve geçmiş yıllardaki tercihleri doğrultusunda 10 üniversiteyi okulumuza davet ettik. İTÜ, Boğaziçi, Marmara, Galatasaray, Yıldız Teknik, Koç, Sabancı, Kadir Has, Özyeğin ve İstanbul Bilgi üniversitelerinin katılımının yanı sıra yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerimiz için Avusturya-Almanya Yükseköğretim Danışmanlarımız (Erich Schmickel ve Werner Pöschl) ile Amerika ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerin Yükseköğretim Danışmanı da (Ali Bürümcekci) fuarda yer aldılar. Ayrıca Avusturya Liseliler Derneği standında, derneğin çalışmaları ve kültürel etkinlikleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversitelerin tanıtım standlarını gezerken, Tiyatro Salonu ve Oditoryum’da yapılan sunumlarla davetli öğretim üyeleri tarafından çeşitli meslek ve bölümler hakkında bilgilendirildiler. Fen puan türüne göre meslek seçimi yapmayı düşünen öğrencilerimiz endüstri mühendisliği, mekatronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, tıp ve mimarlık seminerlerini; Türkçe-Matematik puan türüne yönelik meslekleri hedefleyen öğrencilerimiz ise uluslararası ticaret, işletme, işletme enformatiği, hukuk ve girişimcilik seminerlerini dinleme fırsatını buldular.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.

(Fotoğraflar)

 

 

 

Um den SchülerInnen bei der Berufswahl bzw. Karriereplanung behilflich zu sein, wurde heuer von der Schülerberatung eine Hochschulmesse im Schulhof organisiert.

Auf Wunsch der SchülerInnen wurden 10 Universitäten eingeladen, sich im Rahmen dieser Messe am 1.11.2012 vorzustellen. Neben den Vertretern der Universitäten TU Istanbul, Bosporus, Marmara, Galatasaray, Yıldız TU, Koç, Sabancı, Kadir Has, Özyeğin und Bilgi nahmen an der Hochschulmesse auch unsere Studienberater für den deutschsprachigen Raum (Mag. Erich Schmickel und Mag. Werner Pöschl) und den englischsprachigen Raum (Herr Ali Bürümcekci) teil. Auch der Absolventenverein des St. Georgs-Kollegs war mit einem Stand vertreten.

Unsere SchülerInnen der 10., 11. und 12. Klassen hatten die Möglich, neben dem Besuch der Messestände der Universitäten auch an diversen Informationsvorträgen und Präsentationen im Theatersaal bzw. Auditorium teilzunehmen, wo die eingeladenen Lehrbauftragten verschiedene Studienrichtungen und Berufe vorstellten. Während SchülerInnen der naturwissenschaftlichen Bereiche an Vorträgen über Studienrichtungen wie Ingenieurwesen, Mechatronik, IT-Engineering, Medizin und Architektur teilnahmen, besuchten die SchülerInnen der sozial-sprachlichen Bereiche Seminare zu den Themen Internationaler Handel, BWL, Informatik und Jus.

Wir danken allen, die an der Organisation beteiligt waren.

(Fotos)