Yükseköğretim ve Meslek Tanıtım Fuarı'nda Üniversitelerimizi Konuk Ettik

| 17.12.2012 | Kategori: Sb_1213

Öğrencilerimizin meslek seçimi ve kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla Rehberlik Servisimiz tarafından yürütülen üniversite ve meslek tanıtım etkinliklerini, bu yıl “Yükseköğretim ve Meslek Tanıtım Fuarı” şeklinde organize ettik.

1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen bu etkinliğe, öğrencilerimizin talepleri ve geçmiş yıllardaki tercihleri doğrultusunda 10 üniversiteyi okulumuza davet ettik. İTÜ, Boğaziçi, Marmara, Galatasaray, Yıldız Teknik, Koç, Sabancı, Kadir Has, Özyeğin ve İstanbul Bilgi üniversitelerinin katılımının yanı sıra yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerimiz için Avusturya-Almanya Yükseköğretim Danışmanlarımız (Erich Schmickel ve Werner Pöschl) ile Amerika ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerin Yükseköğretim Danışmanı da (Ali Bürümcekci) fuarda yer aldılar. Ayrıca Avusturya Liseliler Derneği standında, derneğin çalışmaları ve kültürel etkinlikleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversitelerin tanıtım standlarını gezerken, Tiyatro Salonu ve Oditoryum’da yapılan sunumlarla davetli öğretim üyeleri tarafından çeşitli meslek ve bölümler hakkında bilgilendirildiler. Fen puan türüne göre meslek seçimi yapmayı düşünen öğrencilerimiz endüstri mühendisliği, mekatronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, tıp ve mimarlık seminerlerini; Türkçe-Matematik puan türüne yönelik meslekleri hedefleyen öğrencilerimiz ise uluslararası ticaret, işletme, işletme enformatiği, hukuk ve girişimcilik seminerlerini dinleme fırsatını buldular.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.