St. Georg´ da Yönetim Değişimi

| 27.08.2020 | Kategori: Allgemeines

Paul Steiner St. Georg'da tam 27 yıl görev yaptı, ilk önce Matematik ve Tasarı Geometri öğretmeni, ardından Matematik Zümre Başkanı, 2010 yılından itibaren Müdür Yardımcısı ve son 7 yıl boyunca da Okul Müdürü olarak.

Artık emekli oluyor. Bu süre içinde hem Avusturya hem de Türkiye'de eğitim sistemi bazı kırılmalarla etkilendi.
Matura Sınavımıza özel izin alma çabalarımızın yanı sıra MEB müfredatını uyarlama, eğitim sistemini geliştirme ve yeniden tasarlamanın zorlukları da yaşandı. Okul Müdürü olarak her zaman öğrencilere, öğretmenlere ve velilere kapısı açıktı, kapısı sadece özel görüşmelerde kapalı olurdu.

31 Ağustos 2020 Pazartesi günü bizlere veda ediyor. Paul ve eşi Andrea' ya memleketleri Kärntner‘ e hayırla varmalarını bu arada sayıları oldukça artmış kocaman aileleri ile sağlıklı ve mutlu uzun yıllar geçirmelerini dileriz.

Fatma Zeynep Tanyel de emekli oluyor. 1988 yılında tarih öğretmeni olarak başladığı ve severek sürdürdüğü görevine 2015 yılından itibaren Türk Müdür Yardımcılığı görevini de üstlenerek başarıyla devam etmiştir. Kendisine nice sağlıklı yıllar diliyoruz.

Yönetimde iyi bir görev değişimi yapabilmek üzere geçen yaz bu konu ele alınmıştı.

Mag. Gernot Grabher 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Okul Müdürü olarak göreve başlıyor. 1966 yılında Vorarlberg' de doğan Gernot Grabher, çok yönlü deneyimlerden sonra, eşi Beatrix ile 2010 yazında Türkiye'ye geldi ve o zamandan beri St. Georg'da çalışmakta. İstanbul’ a geldikten iki yıl sonra Almanca Zümre Başkanı olarak görev aldı, genel idari işler dışında özellikle Avusturya Dil Diploması (ÖSD) ile ilgilendi. Yabancısı olduğu Türk Eğitim Sistemini, yönetmelik ve genelgeleri tanıdı. 2019 yılında Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Şimdi, bir çok sorunun olduğu bir dönemde okul yönetimini devralmaktadır. Ancak, yeni müdürümüzün Türk eğitim sisteminde uzun süreli tecrübesi olması bize güven veriyor.

Thomas Schwarz 2014 yılından beri Ticaret Lisemizde Ticaret dersleri öğretmeni olarak görev almaktadır. 1965 yılında Innsbruck' ta doğan Schwarz memleketi Tirol’ da, Tirol İl Eğitim Müdürlüğünde Ticaret dersleri öğretmeni olarak yöneticilik görevi yapıyordu.

Thomas Schwarz, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Ticaret Lisesi Bölüm Başkanlığı görevi yanında Müdür Yardımcısı olarak da görev yapacaktır.

Bu yıl yeni gelen öğretmenlerimize de “Hoşgeldiniz” demek istiyoruz:

Christian Amberger, Matematik ve Fizik

Maria Bloder, İngilizce

Stephan Graf, Matematik ve Tasarı Geometri

Susanne Graf, Kimya

Doris Kraler-Bergmann, İngilizce

Sonja Loos, Biyoloji

Monika Propst-Yüce, Almanca

Sizlere, sorunlarıyla gelen bir eğitim yılı olmasına rağmen, iyi bir başlangıç diliyoruz.