Başsağlığı / Beileid

| 22.04.2013 | Kategori: Lehrer, Schule

Am Karfeitag verstarb in Wien Dr. Gerhard Kernthaler nach langer, mit großer Geduld ertragener Krankheit. In den Jahren 1958 bis 1960 unterrichtete er die Handelsfächer in St. Georg und stand dann später auch als österreichischer Handelsdelegierter in Istanbul in enger Beziehung zu unserer Schule.

 

Bis in die letzten Monate zeigte Dr. Kernthaler für alle Entwicklungen der Türkei und im interreligiösen Dialog großes Interesse und war durch das St. Georgs-Blatt uns stets verbunden. Auf seiner Todesanzeige findet sich neben dem Kreuz auch ein Wort von Omar Khayam. Gerne schließen wir ihn in unser Gedenken ein.

 

 

Dr. Gerhard Kernthaler uzun süreli bir hastalık sonucu 29 Mart 2013 Cuma günü vefat etmiştir. 1958 – 1960 yılları arasında okulumuz Sankt Georg'da Ticaret Dersleri öğretmenliği yapmış olan Dr. Gerhard Kernthaler, yine İstanbul´da Avusturya Ticaret Ateşesi olarak görev yaparken de okulumuzla çok yakından ilgilenmiştir.

 

Dr. Gerhard Kernthaler, Türkiye'nin gelişimi ve dinler arası diyalog gibi konulara her zaman, yaşamının son aylarında bile, büyük ilgi duymuş, ayrıca St. Georgs-Blatt dergimizin de hep yakın takipçisi olmuştur.

 

Ölüm ilânında Ömer Hayyam'ın bir dörtlüğü de yer almaktadır.

Kendisini her zaman saygı ile anacağız. Huzur içinde yatsın.