2013/14 Ders Yılı Okul Başkanlığı Seçimi Sonuçlandı

| 10.10.2013 | Kategori: Schule, Schüler, Lehrer

Ergebnis der Schulparlamentswahl des Schuljahres 2013/14

2004/05 eğitim öğretim yılından beri “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Okul Başkanlığı Seçimleri; gençlerin demokrasi, seçim süreci ve sonrasında yürütülen çalışmalar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmalarının yanı sıra öğrenciler arasındaki birliği, diğer okullarla iletişimi ve bireysel sorumlulukları da pekiştiren bir çalışma olmuştur.

2013/14 eğitim öğretim yılında da, bu doğrultuda başkanlığa aday olan öğrencilerimiz beş ekip halinde ve yoğun bir programla seçim propagandası çalışmalarını yürütmüşlerdir.

 

Oluşturulan Seçim Komitesi gözetiminde 9 Ekim 2013 Çarşamba günü bütün okulun katılımıyla gerçekleştirilen Okul Başkanlığı Seçimini 173 oyla 12 A sınıfı öğrencisi Suheyl Reyhani kazanmıştır. Suheyl'i ve seçime birlikte katıldığı yardımcısı 12 A sınıfından Roy Mıgırdıçoğlu'nu tebrik eder, kendilerine çalışmalarıyla arkadaşlarının sesi olacakları başarılı bir yıl dileriz.

Fotoğraflar 

 

 

Die Schulparlamentswahlen, die seit dem Schuljahr 2004/05 im Rahmen des Demokratieschulungs- und Schulparlamentprojekts durchgeführt werden, informieren die SchülerInnnen über Demokratie, über den Wahlablauf, über die Amtsperiode und geben außerdem Gelegenheit für Erfahrungswerte. Es wird im Rahmen des SchülerInnenvereins der Kontakt zu anderen Schulen intensiviert und dadurch ein Beitrag zur Entwicklung des individuellen Verantwortungsbewusstseins geleistet.

Wahlkandidaten haben fünf Teams gebildet, die in einem intensiven Programm mit Reden für die Wahl geworben haben.

 

Unter Aufsicht des Wahlkomitees und unter Beteiligung aller SchülerInnen wurde die Wahl am 09.10.2013 durchgeführt. Suheyl Reyhani (12 A) hat mit 173 Stimmen die Wahl gewonnen. Wir gratulieren Suheyl und seinem Stellvertreter Roy Mıgırdıçoğlu (12 A) und wünschen ihnen ein erfolgreiches Jahr.

Fotos