Öğrencimiz Barış Tandoğan Okçulukta Dünya Şampiyonu Oldu

| 19.11.2013 | Kategorie: Schule, Schüler

Unser Schüler Barış Tandoğan wurde Weltmeister im Bogenschießen

Çin'in Wuxi kentinde 13-20 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen "Gençler ve Yıldızlar Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası''nda  Makaralı Yay Yıldız Erkek Milli Takımımızla birlikte Öğrencimiz Barış Tandoğan "Dünya Şampiyonu" olarak altın madalya almıştır.

2013 yılı içinde Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren sporcuların kabul edildiği toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç tarafından da ödüllendirilen öğrencimizi Avusturya Lisesi öğretmen ve öğrencileri adına kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Unser Schüler Barış Tandoğan trat mit dem Junioren-Nationalteam (Knaben) zwischen dem 13. und 20. Oktober 2013 bei der Junioren-Weltmeisterschaft in Wuxi (China) an und wurde in der Kategorie Compoundbogen Weltmeister.

Der Minister für Jugend und Sport Herr Suat Kılıç verlieh bei einer Einladung allen Sportlern, die im Jahre 2013 Europa- oder Weltweit einen Titel bekamen, eine Auszeichnung und gratulierte ihnen - unter anderem unserem Schüler Barış Tandoğan - persönlich.

Wir gratulieren unserem Schüler herzlich und wünschen ihm weiterhin viel Erfolg.