8. Meslekler Günü'nde Makine Mühendisi Sayın Mehmet Gürcan Karakaş'la Birlikteydik

| 02.03.2011 | Kategori: Sb_1011

Bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğimiz "Meslekler Günü" etkinliğimizin ikinci oturumunda Almanya Karlsruhe Bölgesi Bosch Firması Senior Vice President'i Makine Mühendisi Mehmet Gürcan Karakaş'ı konuk ettik.

6 Ocak 2011 tarihinde yapılan paylaşım toplantısında Lise 3 ve Lise 4 Fen öğrencilerimize "Makine Mühendisliği ve Kariyer Planlama" konularında bilgi veren Gürcan Karakaş, kendi kariyer yolculuğundan örneklerle öğrencilerimizin gelecek planlamalarında dikkat etmeleri gereken noktaları aktardı. Bosch'un Automotive Aftermarket alanında, bağımsız yenileme pazarı bölümünde 145 ülkeden sorumlu başkan yardımcısı olan Karakaş, öğrencilerimize ileride seçecekleri meslek ne olursa olsun o meslekte bir alanda uzmanlaşmanın ve duygusal zekanın önemini vurguladı.

Konferans sonunda öğrencilerimizin sorularını cevaplayan Karakaş, şirket kurucuları Robert Bosch'un sözleri ile konuşmasını tamamladı:

"Her zaman mevcut durumun  iyileştirilmesi hedeflenmeli, kimse ulaşılan noktadan memnun olmamalı, sürekli işini daha iyi yapmanın yollarını araştırmalı."

Daha iyi olmayı bırakan aslında iyi olmayı bırakmıştır!

(Who ever stops being better, stops being good!)

Robert Bosch – 1940

Sayın Gürcan Karakaş'a öğrencilerimize zaman ayırıp değerli bilgi ve deneyimlerini paylaştığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz.