SCHULBAND - SANKT GEORG - MÜZİK GRUBU

| 11.03.2009 | Kategorie: Kultur, Schüler

2008/09 ders yılı başında okulumuzda, öğretmenlerimizden Alfred Grasmug tarafından iki müzik grubu kuruldu. Her iki grup da Rock müzik yapmakta ve Gun's and Roses, Scorpions, Red Hot Chilli Peppers gibi grupların şarkılarını çalmakta.

İrem Doğançalı, Peker Can Oğuz, Recep Oltulu, Ekin Barut ve Begüm Öğünç'ten oluşan grup 15 Mart 2009 tarihinde Bostancı'da gerçekleşecek KASDAV Müzik Yarışması'nda okulumuzu temsil edecek. Deniz Soyer ve Yiğit Esirtgen de ikinci grupta yer almakta.

 

Müzik grubu, kendisi de Avusturya Lisesi mezunu olan (1982) ve gruba birçok şekilde destek olmaya hazır olduğunu belirten Ömer Göksel'in stüdyosunda iki akşamüstü boyunca kendi şarkısını kaydetti.

 

Okulumuzda da bir konser verecek olan Sankt Georg Müzik Grubu üyelerimiz, şimdiden farklı okulların festivallerinde çalmak üzere davetler almış bulunuyor.

 

(Fotoğraflar)

Heat (.mp3)

 

 

 

 

Zu Beginn dieses Schuljahres wurden unter der Leitung von Herrn Grasmug zwei Musikgruppen gegründet. Beide Gruppen spielen hauptsächlich Rockmusik, darunter Nummern von Gun’s and Roses, Scorpions, Red Hot Chilli Peppers usw. Die Gruppe mit Irem Dogancali, Peker Can Oguz, Recep Oltulu, Ekin Barut und Begüm Ögünc nimmt am 15.3. am KASDAV-Wettbewerb in Bostanci teil. In der zweiten Gruppe spielen noch Deniz Soyuer und Yigit Esirtgen mit.

 

Die Band hat an zwei Nachmittagen im Studio von Herrn Ömer Göksel ein eigenes Lied, das auch beim Wettbewerb gespielt werden soll, aufgenommen. Herr Göksel ist ein Absolvent der österreichischen Schule (1982) und hat sich freundlicherweise bereit erklärt, die Schulband in vielfacher Weise zu unterstützen. Die Gruppe hat bereits Einladungen zu Schulfesten verschiedener Schulen in Istanbul. Ferner soll mit beiden Bands ein Konzert im St. Georgs Kolleg veranstaltet werden.

 

(Fotos)

Heat (.mp3)