Enis Berberoğlu, Absolvent von 1975, neuer Chefredakteur der Tageszeitung Hürriyet

| 30.12.2009 | Kategorie: Absolventen, Kultur, Publikationen

1975 Yılı Mezunumuz Enis Berberoğlu 2 Ocak 2010 Tarihinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği Görevini Üstlenecek

Herr Enis Berberoğlu übernimmt mit 2. Jänner 2010 die Chefredaktion der größten türkischen Tageszeitung Hürriyet.

Er beendete im Jahr 1975 das St. Georgs-Kolleg, studierte dann an der Bosporus-Universität Betriebswirtschaft und ist seit 1981 als Journalist tätig. Er schrieb zunächst für Dünya, dann für Cumhuriyet, Güneş, Radikal und Hürriyet. Im Golfkrieg führte ihn sein Beruf nach Bagdad, er war aber auch Leiter des Büros von Hürriyet in Bonn. Zur Zeit leitet er das Ankaraner Büro seiner Zeitung.

Wir gratulieren Herrn Berberoğlu herzlich zur verantwortungsvollen Aufgabe.

 

 

1956 İstanbul doğumlu Berberoğlu, Avusturya Lisesi'ni ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Gazeteciliğe 1981 yılında Dünya’da başladı. Cumhuriyet, Güneş ve Hürriyet gazetelerinde, Ankara, Bonn ve İstanbul kentlerinde muhabir-yönetici olarak çalıştı.

Güneydoğu’da ve 1991 Körfez Savaşı sırasında Bağdat’ta habercilik yaptı. CNN Türk'te ve Hürriyet'te ekonomi müdürlüğü, Radikal'de yazarlık yaptı. Son olarak Hürriyet'in Ankara Temsilcisi olan Berberoğlu evli ve bir kız çocuğu var.

Sayın Enis Berberoğlu'na büyük sorumluluk taşıyacağı yeni görevinde başarılar diliyor ve kendisini tebrik ediyoruz.